Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris-3“ komanda varžysis Lietuvos II lygos čempionate


 Pirmąjį Lietuvos futbolo federacijos II lygos klubų licencijavimo sezoną reikalavimus įgyvendino visi jame dalyvavę klubai. Pirmajame sprendimų etape licencijas gavo 20 iš 23 pareiškėjų. Po apeliacijų licencijos suteiktos likusiems trims pareiškėjams - Vilniaus „Terai", Joniškio „Žygiui" ir Radviliškio „Lokomotyvui". Šie klubai ištaisė likusius trūkumus ir LFF apeliacinio licencijavimo komiteto sprendimu įgijo II lygos licenciją.
 
Pietų zonoje planuoja dalyvauti 13 komandų: be „Teros", pirmenybėse taip pat žais Vilniaus MFD „Žalgiris-3", Vilniaus „Bekentas", Vilniaus „Gariūnai", Vilniaus „Granitas-2", Vilniaus SFK „Rotalis", FK „Druskininkai", Jonavos „Fajetonas", Kauno FM „Spyris", Kybartų „Sveikata",  Kazlų Rūdos „Šilas", Alytaus „Titanas" ir Prienų „Rūdupis".
 
Vakaruose rungtyniauti ruošiasi 10 ekipų: „Žygis" ir „Lokomotyvas" prisijungė prie Plungės "Babrungo", Šiaulių „Juventos-99", VJSM-Kelmės", „Klaipėdos Granito",  Telšių "Masčio", Kretingos "Minijos", Klaipėdos " Jambo" ir "Akmenės-SC". 
 
Trečio pagal pajėgumą divizionų atstovai į klubų licencijavimo procesą šiemet įtraukti atsižvelgiant į Lietuvos futbolo strategijoje 2010-2020 metais numatytus tikslus skatinti klubų profesionalėjimą ir klubinės kultūros plėtrą.  
 
Pasak LFF licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio, šį debiutinį II lygos licencijavimo sezoną buvo akcentuojami teisiniai klausimai: „Siekdami licencijų keli klubai buvo įsteigti naujai, kitur atnaujinti jau buvusių klubų įstatai. Taip pat patikrinta jų narystė LFF struktūroje, kai kurie turėjo išspręsti šį klausimą."
 
„Kitas aspektas - siekdami įgyvendinti elementariausius infrastruktūros kriterijus klubai pasirinko geresnius stadionus. Džiugu matyti, jog infrastruktūros gerinimo darbai jau vyksta Kazlų Rūdoje, Alytuje, Telšiuose, Prienuose", - kalbėjo licencijavimo specialistas.
 
Jo teigimu,  atsižvelgiant į pirmojo licencijavimo sezono surinktą informaciją II lygos licencijavimo taisyklės ateityje bus tobulinamos ir reikalavimų skaičius ar privalomumo pobūdis gali keistis. „Tikimės, kad II lygos licencijavimas padės klubams subręsti ir geriau pasiruošti tuo atveju, jei komanda pretenduos kilti aukštyn į I lygą", - teigė L.Zibolis.
 
LFF II lygos pirmenybių pradžia numatoma balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje.