Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris-3” jaunimo komanda antradienį pradeda kovas LFF II lygoje


VMFD „Žalgiris-3“ komanda 2012 metų LFF II lygos sezoną pradės antradienį 19 valandą Vilniaus "Vingio" parko stadione, rungtynėmis su kita Vilniaus ekipa - „Bekentu“. Žalgiriečių priešininkams tai bus jau antrosios rungtynės II lygoje. Pirmąją dvikovą „Bekento“ futbolininkai pralaimėjo 0:1 Vilniaus  „Rotalio“ komandai.
 
Žalgiriečių treneris Ivanas Švabovičius sako, jog sezono išvakarėse sudėtinga vertinti savo bei varžovų komandų pajėgumą. „Mums sezonas dar neprasidėjo, todėl negaliu objektyviai vertinti nei varžovų, nei savo komandos galimybių. Aiškesni kontūrai turėtų matytis tik prabėgus keliems mėnesiams“, - teigia treneris.
 
VMFD „Žalgiris-3” jaunieji futbolininkai ruoštis II lygos kovoms pradėjo žiemos viduryje: „Treniruojamės nuo sausio mėnesio. Komandą nuolat papildo nauji žaidėjai. Futbolininkų selekcija yra ilgalaikis procesas, todėl sezono eigoje ekipos sudėtis keisis.“, - sakė I. Švabovičius. 
 
Strategas teigia, jog naujai suformuota komanda bus puiki vieta tobulėti jauniems žaidėjams: „16-19 metų futbolininkai yra per dideli žaisti su vaikais, tačiau jie dar nėra pakankamai subrendę, kad galėtų varžytis su vyrais. Atsižvelgę į tai suformavome komandą, kurioje galėtų žaisti ir tobulėti būtent tokio amžiaus žaidėjai. Mūsų gretose vyriausiems vaikinams yra 19 metų, o bendras amžiaus vidurkis – 17 metų.
 
Tikimės, kad rungtyniavimas II lygoje jiems bus pirmas sėkmingas etapas pereinant iš vaikų į suaugusiųjų futbolą. Paprastai šis perėjimas yra sudėtingas procesas, jo metu prarandama daug talentingų futbolininkų. Stengsimės, kad taip neatsitiktų ir žaidėjai vieną dieną galėtų sėkmingai papildyti pagrindinės ekipos gretas.“ 
 
Komandos treneriai talentų ieškos ne tik sostinėje. „Akylai stebėsime labai jaunus 15-16 metų žaidėjus. Talentingų futbolininkų ieškosime ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose bei miesteliuose.“, - sako VMFD „Žalgiris-3” treneris I. Švabovičius. 
 
Žalgiriečiai į LFF II lygos Pietų zonos kovas įsitrauks nuo antrojo turo.