„General Financing A lygos“ savaitgalio rungtynėms su VMFD „Žalgiris“ ekipa besiruošiančiame Klaipėdos „Atlante“ – didelis sujudimas


Tautvydas Lukaševičius
ve.lt
 
Ketvirtadienį uostamiesčio futbolo klubas išplatino pranešimą apie komandoje vykstančias drastiškas permainas.

Vyriausiuoju treneriu paskirtas prancūzas Sebastienas Roquesas, asistentu Mindaugas Jonelys. Sporto direktoriaus portfelis įteiktas italui Giorgio Bissonui. Buvęs vyriausiasis treneris Romualdas Norkus vadovaus dublerių ekipai.

Komandą papildė net 17 naujų žaidėjų, tarp jų daug užsieniečių – kroatų, prancūzų, kanadiečių ir italas. 

Ketvirtadienį, po pietų, Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas surengė trumpą naujo vyriausiojo trenerio ir naujo sporto direktoriaus pristatymą.
 
Treneris Sebastienas Roquesas ir sporto direktorius Giorgio Bissonas papasakojo, kad visiškai naujai suburta komanda yra geros nuotaikos ir su nekantrumu laukia susitikimo su „Žalgiriu“.

„Vyrai tikrai daug dirbo ir yra pasirengę, tikslas – neiškristi iš A lygos. Šiuo metu yra net 17 naujų žaidėjų, 7 – iš Prancūzijos“, - teigė treneris.

„Manau, kad tie, kurie eis į aikštę, tikrai neverti paskutinės vietos, tiesiog jų nugalėtojų mentalitetas ir noras laimėti labai stiprus“, - pasakojo sporto direktorius.
 
Futbolininkai per pastarąją savaitę turėjo net 8 treniruotes, prieš susitikimą su „Žalgiriu“ neramu tik dėl Davydo Arlauskio sveikatos. Vienas komandos pagrindinių ramsčių yra susižeidęs koją.
 
Naujieji „Atlanto“ darbuotojai iki sezono galo dirbs už dyką, o vėliau, jei pasiekti rezultatai ir žaidimas tenkins, su jais bus sudaromos sutartys.
 
Naujasis treneris iki tol daugiausia dirbo su jaunimu tiek Prancūzijoje, tiek Kanadoje. Trenerio nuomone, žaidžiant Lietuvoje reikia aukštų ir fiziškai stiprių žaidėjų.
 
„Manau A lygoje reikia turėti fiziškai pajėgių, aukštų žaidėjų, kurie nebijo kietos kovos. Čia ne Ispanija ar Italija. Gal jie nėra tokie techniški, bet jų jėga tikrai pravers“, - pasakojo treneris.
 
„Šiuo metu dirbame su 3-4 kompanijomis iš Klaipėdos dėl rėmimo. Tai mano darbas. Jei pavyks išlaikyti visus žaidėjus iki „transferių“ pabaigos manau pateiksime ne vieną staigmeną“, - teigė sporto direktorius.
 
Giorgio Bisson bijo tik vieno - komanda gali perdegti. „Žaidėjai pasirengę psichologiškai, laukia sekmadienio varžybų. Žinome, kad „Žalgiris" - stiprus varžovas, tačiau visus nustebinti, kai esi turnyrinės lentelės dugne daug lengviau, negu, kai esi lyderis, ir iš tavęs visi labai daug tikisi", - teigė jis.
 
Lietuvoje sublizgėti bandys ir jaunieji talentai, sportavę „G4keeper“ akademijoje Toronte. Paklaustas, kas bus pagrindinis vartininkas, treneris atsakė, jog, jei niekas nepasikeis, juo bus Kanados pilietybę turintis Maksimiras Luboricas, kuris prieš tai rungtyniavo Zagrebo klube.
 
„Noriu padėkoti visiems ištikimiausiems sirgaliams, kurie nepaliko, kai buvo labai sunku. Šiuo metu klubas jokių įsiskolinimų neturi", - teigė klubo prezidentas Romualdas Jonaitis.
 
Klubo vadovybė dar nežino, kiek futbolininkų sekmadienį  Vilniuje galės rungtyniauti prieš žalgiriečius. Tai priklausys nuo to, kuriems iš jų bus atsiųsti paleidžiamieji raštai.

Naujoji Klaipėdos futbolo ekipos valdžia nusiteikusi optimistiškai – viliasi pakelti uostamiesčio komandą iš paskutiniosios vietos.

Po 19 rungtynių „Atlantas“ turi 7 taškus, artimiausia – Gargždų „Banga“ yra iškovojusi 15 taškų.

Sekmadienį, liepos 22 dieną, Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Atlanto“ ekipų dvikova LFF stadione prasidės 19 valandą.