„General Financing A lygos“ XX turo rungtynėse savo aikštėje žaidęs VMFD „Žalgiris“ be didesnio vargo 3:1 (2:0) nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“

Nestipriausia sudėtimi žaidęs, bet nuo pirmosios iki paskutinės minutės aikštėje dominavęs VMFD „Žalgiris“ užtikrintai įveikė paskutinę turnyrinės lentelės vietą užimantį Klaipėdos „Atlantą“.

Nuo pat pirmųjų minučių varžovus spaudę žalgiriečiai savo tikslą pasiekė jau 16-ąją minutę, kuomet į baudos aikštelę įsiveržusį Kamilį Bilinskį neleistinai pražanga sustabdė „Atlanto“ gynėjas.

11 metrų baudinį stojęs realizuoti Mantas Kuklys užtikrintai pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą, vartininkui nepalikdamas jokių vilčių atremti šį smūgį.

Po dešimties minučių svečiai tik per plauką išvengė antrojo įvarčio. Greitos atakos smaigalyje atsidūręs Andro Švrljuga  perkėlė kamuolį per jį bandžiusį sustabdyti varžovų žaidėją, tačiau paskutinę akimirką iš kitos aikštės pusės atskubėjęs kitas klaipėdiečių gynėjas sugebėjo išmušti jau beveik vartų liniją kirtusį kamuolį.

31-ąją minutę Andro Švrljuga atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Kamiliui Bilinskiui, kurio smūgį atrėmė labai sėkmingai sužaidęs „Atlanto“ vartininkas Mantas Gintalas, šiame susitikime tapęs tikru klaipėdiečių komandos gelbėtoju. Kitos atakos metu uostamiesčio ekipos vartų sargui teko dar kartą gelbėti savo ekipą nuo pavojingo Ramūno Radavičiaus išpuolio.

39-ąją minutę Kamilis Bilinskis pasiekė tikslą ir pelnė įvartį, tačiau teisėjas žalgiriečių naujokui užfiksavo nuošalę.

Aktyviai žaidęs puolėjas 44 minutę baudos aikštelėje sulaukė tikslaus Calumo Ellioto perdavimo ir dar kartą atliko puikų smūgį, po kurio kamuolys vėl atsidūrė vartuose bei prieš pat pertrauką padvigubino „Žalgirio“ persvarą. Tai buvo pirmasis Kamilio Bilinskio įvartis oficialiose rungtynėse vilkint žalgiriečių marškinėlius.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo ramiu abiejų komandų žaidimu, tačiau jį netrukus pagyvino po keitimo vilniečių gretose pasirodęs Paulius Janušauskas.

Vienos iš atakų metu jam pavyko atsidenti nuo varžovų gynėjų, o tai pastebėjęs Calumas Elliotas antrą kartą atliko tikslų perdavimą, kurį saugas stipriu smūgiu pavertė trečiuoju žalgiriečių įvarčiu.

Kėliniui įpusėjus rungtynių tempas vėl sumažėjo. „Žalgiris“ rengė daug pozicinių atakų, kurios dažniausiai baigdavosi netiksliais smūgiais arba kampiniais.

82-ąją minutę kone idealią progą įmušti ketvirtąjį įvartį turėjo Kamilis Bilinskis, kuriam greitos atakos metu puikų perdavimą iš krašto atliko Pavelas Komolovas. Puolėjui iš Lenkijos reikėjo tik nukreipti kamuolį į vartininko nedengiamą dešinį vartų kampą, tačiau to padaryti nepavyko.

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai pasinaudojo šia vilniečių nesėkme ir po minutės surengė rezultatyvią ataką. Gynėjas Denisas Gordejus pirmasis pasiekė po standratinės situacijos komandos draugo į baudos aikštelę pasiųstą kamuolį ir gražiu smūgiu galva sušvelnino uostamiesčio vienuolikės atsilikimą.

Per likusį rungtynių laiką klaipėdiečiai dar pabandė surengti keletą išpuolių, bet juos žalgiriečiai sustabdė užtikrintai.

VMFD „Žalgiris" 3:1 Klaipėdos „Atlantas“
Įvarčiai: Mantas Kuklys (16’), Kamilis Bilinskis (44’), Paulius Janušauskas (53’); Denisas Gordej (83’)
Geltonos kortelės: Davydas Arlauskis (22‘), Denisas Gordej (29‘)

VMFD „Žalgiris“: Marius Rapalis, Algis Jankauskas, Georgas Freidgeimas, Jaunius Juozaitis, Luka Peričius, Ramūnas Radavičius (Paulius Janušauskas 46’), Mantas Kuklys (Povilas Krasnovskis 64‘), Andrejus Nagumanovas (Pavelas Komolovas 56'), Andro Švrljuga, Calumas Elliotas, Kamilis Bilinskis.

Klaipėdos „Atlantas“: Mantas Gintalas, Jeanas Taciano, Davydas Arlauskis(Edgaras Žarskis 67‘), Gabrielius Zagurskas, Karolis Laukžemis, Denis Gordej, Markas Beneta (Frankas Boissiras 54’), Evaldas Razulis, Deivydas Peištaras, Artiom Jeršoneko, Justas Vilavičius.