VMFD “Žalgiris” vaikų akademijos “Žalgirietis” auklėtiniai Varšuvoje rezultatu 3:1 įveikė bendraamžius iš "Legia" klubo akademijos

Jaunieji žalgiriečiai, gimę 2003 metais, spalio 15-17 dienomis viešėjo Lenkijos sostinėje.

Čia mažieji futbolininkai žaidė tarptautines draugiškas rungtynes su Varšuvos "Legia" klubo akademijos auklėtiniais, nacionaliniame stadione stebėjo Lenkijos ir Anglijos rinktinių akistatą bei ekskursavo po muziejų ir zoologijos sodą.

Ši kelionė buvo vienas iš prizų, kurį Lenkijos institutas Vilniuje dovanojo turnyro "Pasitinkant EURO-2012" nugalėtojams.

Kartu su žalgiriečiais į kelionę vyko ir Panevėžio FA 2002 m. komanda.

Pirmosios dienos Varšuvoje rytą vaikai praleido mokslinių išradimų muziejuje "Centrum Nauki Kopernik", o vėliau persikėlė į "Pepsi Arena" stadioną, kuriame ir vyko draugiškos rungtynės su "Legia" klubo akademijos komanda.

Jauniesiems futbolininkams buvo surengta pažintinė ekskursija po stadioną. Jai pasibaigus lietuviai nuskubėjo ruoštis pagrindiniam dienos įvykiui - rungtynėms FA "Žalgirietis-2003" – "Legia-2003".

Verta paminėti, jog "Legia" akademijoje treniruojasi 300 talentingiausių vaikų, atrinktų iš visos Varšuvos.  Jų užsiėmimai vyksta pagrindinės komandos treniruočių bazėje

Mačas tarp FA "Žalgirietis" ir "Legia" akademijos auklėtinių vyko lyjant lietui, tačiau tai vaikų optimizmo nesumažino. Buvo žaidžiami 4 kėliniai po 15 minučių.

Sudėję rankas, sušukę už Lietuvą ir "Žalgirietį", futbolininkai drąsiai stojo į kovą.

Rungtynės prasidėjo be žvalgybos. Daugelyje turnyrų Lietuvoje ir Latvijoje užsigrūdinę žalgiriečiai žaidė užtikrintai. Staigūs, greiti bei techniški priešininkai taip pat nenorėjo nusileisti, tačiau buvo priversti, kuomet lietuviai į priekį išsiveržė po Kipro Išganaičio įvarčio.

Intensyvi, permaininga kova tęsėsi. Pasižymėti galėjo tai vieni, tai kiti, bet to nepadarė. Pirmasis kėlinukas baigėsi minimalia FA "Žalgirietis" atstovų persvara.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai demonstravo gražų žaidimą. Vienos greitos atakos metu antrą įvartį įmušė Kajus Kontautas. Dviejų įvarčių pranašumą vaikams pavyko išsaugoti iki kėlinuko pabaigos.

FA "Žalgirietis" auklėtinių nesugebėję sustabdyti lenkai trečiajame kėlinyje praleido dar vieną įvartį. Antrą kartą kamuolį į vartus pasiuntė Kipras.

Rungtynių pabaigoje "Legia" akademijos futbolininkams pavyko įmušti garbės įvartį.

Teisėjo švilpukas paskelbė įtikinamą ir pelnytą žalgiriečių pergalę - 3:1.

Ši pasiekimas pateko į FA "Žalgirietis" akademijos istoriją, kaip pirmoji iškovota pergalė Lenkijoje.

Vaikai pasekė savo idealų, VMFD "ŽALGIRIS" komandos futbolininkų pavyzdžiu, kurie spalio 12 dieną Varšuvoje rezultatu 2-1 nugalėjo pagrindinę "Legia" vyrų komandą.

FA "Žalgirietis" auklėtiniai viešnagę užbaigė stadione stebėdami rungtynes tarp Lenkijos ir Anglijos nacionalinių futbolo rinktinių.

Žalgiriečiai nuoširdžiai dėkoja Lenkijos instituto Vilniuje direktorei Malgožatai Kasner, kelionės kuratorei Katažinai, FM "Ateitis" direktoriui Ričardui Ališauskui ir pavaduotojui Kęstučiui Gimbutui, Panevėžio FA-2002 komados žaidėjams ir treneriui Juozui Aleksai.

Treneriai savo auklėtiniams dėkoja už gerą, kultūringą, mandagų elgesį, gražų žaidimą ir akademijos garsinimą.

2003 metais gimusių žalgiriečių komanda, įveikusi bendraamžius iš "Legia" klubo vaikų akademijos: Rapolas Dūdys, Augustas Kapleris, Markas Krisenel, Justas Bladžinauskis, Ignas Svetlauskas, Simas Rimša, Kajus Kontautas, Jokūbas Višinskas, Džoni Kuprašvili, Jokūbas Šamšonas, Kipras Išganaitis, Ugnius Tulaba, Denisas Padubnas, Ignas Kaškelevičius.

Išsamesnė informacija apie vaikų futbolo akademijos "Žalgirietis" išvyką į Lenkiją oficialiame tinklalapyje.