Lietuvos čempionas Panevėžio "Ekranas" šiemet neturi ko priešpastatyti pirmenybių lyderei Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komandai.

Trečiadienį LFF stadione žalgiriečiai savų žiūrovų akivaizdoje be didesnio pasipriešinimo rezultatu 3:0 (2:0) iškovojo dvidešimtąją pergalę "SMScredit.lt A lygoje" bei trečiąją tarpusavio dvikovose.

Nors prieš šį mačą "Ekrano" ekipos futbolininkai kalbėjo, jog sostinėje jų netenkins net taškas, panevėžiečiai namo grįžo nieko nepešę.

"Žalgiris" pradėjo smagintis dar pirmojo kėlinio pabaigoje. Svečių košmaru tapo Manto Kuklio ir Serge'o Nyuiadzio tandemas.

35 minutę po M. Kuklio perdavimo S. Nyuiadzis kairiajame krašte iššoko prieš vartininką ir gražiu smūgiu pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Netrukus "Ekrano" ugnis visiškai išblėso. Nespėję atsitokėti, ekraniečiai vėl buvo priversti nuleisti galvas. 43 minutę S. Nyuiadzis po M.Kuklio pakelto kampinio smūgiu galva padvigubino šeimininkų persvarą.

Antroje susitikimo pusėje čempionų gynybą į šipulius dar kartą sudaužė 66 minutę vienas prieš vartininką iššokęs Kamilis Bilinskis.

Savo jėgą įrodęs "Žalgiris" sutvirtino pozicijas turnyro lentelės viršūnėje. Žaliai balti aštuoniais taškais pirmauja prieš artimiausią persekiotoją Klaipėdos "Atlantą" bei yra sužaidę vienu maču mažiau. Šiemet sostinės ir uostamiesčio ekipos nebesusitiks.

Tuo tarpu net dešimčia taškų nuo vilniečių atsiliekantys ekraniečiai Lietuvos pirmenybių lyderius spalį priims savo aikštėje, tačiau ši akistata gali tapti jau tik fomalumu.

"Žalgiris" 3 - 0 "Ekranas"

35' [1 - 0] S. Nyuiadzis

43' [2 - 0] S. Nyuiadzis

66' [3 - 0] K. Bilinskis

Geltonos kortelės: Egidijus Vaitkūnas (50 min.), Vaidotas Šilėnas (77 min.); Marko Andelkovičius (21 min.), Rytis Pilotas (90 min.).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Luka Peričius, Andrius Skerla, Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa, Serge'as Nyuiadzis (74' Vaidotas Šilėnas), Mantas Kuklys, Pavelas Komolovas (68' Paulius Janušauskas), Rytis Leliūga (69' Andrius Velička), Kamilis Bilinskis.