„Žalgirį“ treniruos Vitalijus Stankevičius


VMFD „Žalgiris“ turi naują vyr. trenerį. Juo tapo Vitalijus Stankevičius. Jis į „Žalgirį“ grįžta po 26 metų pertraukos. Puolėjo pozicijoje žaidęs V.Stankevičius „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjo 1982-1984 metais.

Per savo karjerą 52 metų V.Stankevičius treneriu dirbo Kauno „Inkaro“, „FBK Kauno“, Kėdainių „Nevėžio“ ir „Lviv“ (Ukraina) klubuose. Pastaruosius septynerius metus jis treniravo Lietuvos jaunimo rinktinę ir buvo nacionalinės Lietuvos rinktinės trenerio asistentas.

Ar nustebote gavęs pasiūlymą treniruoti „Žalgirį“, kaip reagavote?
Pasiūlymą treniruoti „Žalgirį“ gavau prieš Kalėdas. Labai nudžiugau, tai – garsi komanda, su giliom tradicijom. „Žalgiris“ yra vienas lyderių Lietuvoje, jis siekia aukštų tikslų. Man tai dar vienas iššūkis gyvenime. Sutikau treniruoti, nes ir pats esu žaidęs „Žalgiryje“.

Kokį įsivaizduojate „Žalgirio“ žaidimą?
„Žalgiris“ visą laiką turėjo savo žaidimo modelį – žaidė technišką futbolą, toks žaidimas džiugino žiūrovus. Dar Tarybų Sąjungos laikais „Žalgiris“ žaidė ne fizine jėga, o technika paremtą futbolą, rusai tuo metu niekaip negalėjo suprasti ir „perkąsti“ tokio žaidimo. Aš noriu tai pratęsti. „Žalgirį“ treniruojant Igoriui Pankratjevui komanda žaidė technišką, greitą, kombinacinį futbolą. Nieko nenorėčiau „laužyt“, o tęsti pradėtą darbą.

Kas bus jūsų asistentais?
Treneriu lieka Mindaugas Čepas, jis jau tapo kaip „Žalgirio“ talismanas. Taip pat prisidės fizinio rengimo ir vartininkų treneriai.

Kokie komandos planai? Kada pradėsite treniruotis?
Komanda susirinks sausio 6 dieną, treniruosimės Vilniuje. Numatyta viena stovykla Lenkijoje. Planuojame nemažai draugiškų rungtynių, tačiau tai priklausys ir nuo oro sąlygų, nes Vilniuje stinga futbolo aikščių. Pradžioje sezonui ruošimės manieže.

Kas sudarys „Žalgirio“ branduolį – remsitės lietuviais, ar ieškosite legionierių?
Stengsimės remtis vietiniais žaidėjais. Norim, kad komandoje būtų kuo daugiau vilniečių, jie už savo miestą kovoja su dviguba energija. Bet dairysimės žaidėjų ir iš kitų miestų. Bus ir legionierių, nes šiuo metu sunku surasti daug gerų vietinių futbolininkų.

Daug dirbote su Lietuvos rinktinėmis, kuris darbas jums „arčiau širdies“ – kasdienis darbas klube ar rinktinėje, kai susirenkama kelis kartus per metus?
Čia du skirtingi dalykai. Rinktinėje tu žaidėjų nematai kiekvieną dieną, jie susirenka tik į rungtynes, ar į kelių dienų stovyklą, daugiausia 5 dienoms. Per jas gali tik „pašlifuoti“ taktiką, prisiminti kaip žaidėme. Klube visiškai kitaip. Čia pats ruoši žaidėjus ir viskas priklauso nuo tavęs, tavo darbo ir fantazijos.

Artėja 2011 metai, ką palinkėtumėm „Žalgirio“ sirgaliams, visai „Žalgirio“ bendruomenei?
Svarbiausia – sveikatos. Jei bus sveikatos, tai ir į stadioną ateis pažiūrėti „Žalgirio“ rungtynių. O kai ateini į stadioną, ko daugiau reikia – tik pergalės. Todėl palinkėsiu kuo daugiau pergalių!