Sekmadienį VMFD „Žalgiris“ ekipa Lietuvos čempionato II turo rungtynėse LFF stadione rezultatu 8:1 (5:1) sutriuškino Marijampolės „Sūduvą“.

Nugalėtojų gretose dukart pasižymėjo Serge‘as Nyuiadzis (16 ir 29min), Kristis Andreou (21 min), Jakubas Wilkas (27 min), Linas Pilibaitis (33 min), Andro Švrljuga (71 min), Paulius Janušauskas (81 min) ir Rytis Leliūga (86 min).

Marijampolės "Sūduvai" paguodos įvartį 8-ąją rungtynių minutę įmušė Valentinas Baranovskis.

Pirmąją pavojingą progą sukūrė Lietuvos čempionai. 5-ąją rungtynių minutę po Jakubo Wilko perdavimo Kristis Andreou smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį sugavo „Sūduvos“ vartininkas Džiugas Bartkus.

Netrukus Suvalkijos ekipa nemaloniai nustebino „Žalgirį“. 8-ąją minutę dešiniuoju kraštu prasiveržęs Tomas Radzinevičius pakėlė kamuolį į baudos aikštelę. Šalia kairiojo virpsto buvęs Valentinas Baranovskis tiksliu smūgiu galva nuginklavo Armantą Vitkauską ir išvedė Marijampolės komandą į priekį.

Praleidę įvartį „Žalgirio“ futbolininkai užgulė „Sūduvos“ vartus. Iš pradžių pasižymėti galėjo J.Wilkas, tačiau jo pavojingą smūgį atmušė varžovų vartų sargas Dž. Bartkus.

16-ąją minutę „Sūduvos“ vartininkui teko pirmąsyk ištraukti kamuolį iš vartų tinklo. Kairiuoju kraštu prasiveržęs Ramūnas Radavičius atliko tikslų perdavimą Serge‘ui Nyuiadziui, kuris nukreipė kamuolį į tinklą. Rezultatas tapo 1:1.

21 min „Žalgiriui“ pavyko pasižymėti antrą kartą. Po perdavimo iš kairiojo krašto S.Nyuiadzis atmetė kamuolį prie vartų linijos esančiam K.Andreou. Kiprietis savo šansu pasinaudojo ir persvėrė rungtynių rezultatą.

Tačiau to Lietuvos čempionams buvo negana. Iš pradžių „Žalgiris“ pasiuntė „Sūduvą“ į nokdauną, o po to ir į nokautą.

27 minutę baudos aikštelėje kamuolį gavęs J.Wilkas jį tiksliai nukreipė į dešinįjį vartų kampą, po dviejų minučių S.Nyuiadzis smūgiu galva privertė Dž.Bartkų ketvirtąsyk ištraukti kamuolį iš vartų tinklo. 33 minutę prie baudos aikštelės linijos kamuolį gavęs Linas Pilibaitis smeigė penktąją vinį į „Sūduvos“ vartus.

Pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas buvo 5:1.

Antrąjame kėlinyje „Žalgiris“ kontroliavo kamuolį ir žaidimą. Įvarčius žaliai baltiems galėjo pelnyti J.Wilkas, K.Andreou, Andrezinho ir Rytis Leliūga, tačiau gaisrus prie vartų užgesindavo „Sūduvos“ gynėjai ir vartininkas Dž. Bartkus. Marijampolės komanda atsakydavo retais išpuoliais, kurie didesnio pavojaus Lietuvos čempionų gynybai nekėlė.

71-ąją minutę Lietuvos čempionai pasižymėjo po J.Wilko perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliu smūgiu galva kamuolį į vartus nukreipė gynėjas Andro Švrljuga. 81 minutę P.Janušauskas pelnė septinatąjį, 86-ąją minutę R.Leliūga - paskutinįjį rungtynių įvartį.

Lietuvos čempionai laimėjo dvikovą 8:1 ir iškovojo antrąją pergalę Lietuvos čempionate.

„Žalgiris“ 8 - 1 (5 - 1) „Sūduva“

8‘ [0-1] V.Baranovskis

16‘ [1-1] S.Nyuiadzis

21‘ [2-1] K.Andreou

27‘ [3-1] J.Wilkas

29‘ [4-1] S.Nyuiadzi

33‘ [5-1] L.Pilibaitis

71‘ [6-1] A.Švrljuga