Vilniaus MFD „Žalgiris“ per paskutiniąsias birželio rungtynes namie tvirtai 2:0 (0:0) nugalėjo „Šiaulių“ futbolininkus.

Rungtynes vilniečiai pradėjo nestandartine sudėtimi - puolėjo poziciją treneriai šį kartą patikėjo nominaliam vidurio saugui Linui Pilibaičiui, o įprastą paties L. Pilibaičio vietą aikštėje užėmė Paulius Janušauskas.

Šiaulių ekipa į sostinę atvyko po 3 pergalių iš eilės, tačiau pasirinko žaidimo nuo gynybos taktiką ir visą dėmesį pirmiausia skyrė savo vartų saugumui. „Žalgiriui“ iki pertraukos pralaužti masyvią gynybą nesisekė - vilniečių bandymai smūgiuoti buvo blokuojami arba netikslūs, o po aukštų perdavimų į baudos aikštelę visus kamuolius pirmi pasiekdavo šiauliečiai.

Padėtis pasikeitė antrajame kėlinyje. Itin „Žalgirio“ žaidimą pagyvino Serge'ą Nyuiadzi pakeitęs kairiojo krašto saugas Vaidotas Šilėnas. Vilniečiai ėmė vis labiau spausti svečius ir 62-ąją minutę pagaliau pralaužė jų gynybą - po Andro Švrljugos puikaus perdavimo iš krašto įvartį galva pelnė P. Janušauskas.

Po šio sėkmmingo epizodo šeimininkai neatsitraukė ir toliau tęsė Šiaulių komandos vartų šturmą. Dar kartą arti įvarčio buvo P. Janušauskas, visai greta virpsto praskriejo iš toli L. Pilibaičio smūgiuotas kamuolys.

Lemiamas rungtynių epizodas nutiko 78-ąją minutę, kai L. Pilibaitis pataikė į virpstą, o pirmas prie kamuolio suskubęs Jakubas Wilkas jau nesuklydo!

Po šio epizodo „Žalgirio“ žaidėjai galėjo lengviau atsikvėpti, o „Šiaulių“ futbolininkai prarado tikėjimą galimybe išsigelbėti. Tik per teisėjo pridėtą laiką svečiai galėjo pelnyti paguodos įvartį, bet savo vartus apgynė Armantas Vitkauskas.

Lietuvos „SMScredit.lt A lygos“ čempionate „Žalgiris“ per 19 rungtynių surinko 42 taškus. Antrąją vietą užimantys „Trakai“ po 18 mačų turi 33 taškus.

Vilniaus ekipos futbolininkai po rungtynių su Šiauliais gavo trumpų atostogų - į treniruotes žalgiriečiai susirinks birželio 28 dieną.