Antrajame kėlinyje Vilniuje pakilęs "Žalgirio" uraganas per devynias minutes nušlavė Klaipėdos "Atlantą"


Du Lino Pilibaičio (53 min. ir 59 min.) ir fantastiškas Jakubo Wilko įvartis (62 min.) atvedė Lietuvos čempionus bei pirmenybių lyderius į keturioliktąją pergalę "SMScredit.lt A lygoje".

Pirmadienį 22–ojo turo rungtynėse žalgiriečiai sutriuškino varžovus iš uostamiesčio rezultatu 3:0 (0:0) bei padidino atotrūkį nuo antroje vietoje esančių "Trakų" iki 9 taškų. Lietuvos čempionams tai buvo antroji pergalė iš eilės, taip pat pratęsusi penkerių rungtynių be praleistų įvarčių seriją.
   
 
Klaipėdos "Atlantas" į Vilnių atvyko praėjusiuose turuose iškovojęs užtikrintas pergales prieš Alytaus "Dainavą" (12:0), Klaipėdos "Granitą" (3:0) ir Gargždų "Bangą" (3:1). Tačiau ankstesni mačai su "Žalgiriu" uostamiesčio ekipos futbolininkams nieko gero nežadėjo. Pirmajame rate Vilniuje žalgiriečiai laimėjo net 4:0, o antrajame rate Klaipėdoje pasiekė pergalę rezultatu 1:0.
 
Nors žaliai balti savo arsenale visų ginklų neturėjo, puolėjai Adi ir Kristis Andreou rungtynes praleido dėl traumų, o Edvinas Baniulis dalyvavo Romos "Lazio" klubo peržiūroje, "Atlantui" teko didesnę laiko dalį praleisti savo aikštės pusėje, rūpinantis vartų saugumu.
 
Klaipėdiečiams nuo įvarčio ne kartą teko gelbėtis pirmojo kėlinio viduryje. 17 minutę Antonas Jemelinas paskutinę akimirką po Deivido Šembero smūgio išmušė kamuolį vartininko baudos aikštelėje, o netrukus "Atlanto" gynėjo netiksliu žaidimu galėjo pasinaudoti Serge'as Nyuiadzi. Svečių laimei, prancūzas smūgiavo nesėkmingai.
 
25 minutę klaida atsakė ir "Žalgirio" gynybos linija. Kamuolį perėmusiam Evaldui Razuliui atsivėrė plati erdvė žalgiriečių vartų link, tačiau bandydamas kuo greičiau ja pasinaudoti uostamiesčio vienuolikės futbolininkas sužaidė ranka, stipriai išgyvendamas šį taisyklių pažeidimą.
 
Vos po kelių minučių už galvos griebėsi jau vilniečiai ir LFF stadione susirinkę žiūrovai. Linas Pilibaitis galingu smūgiu sudrebino vartus, pasiųsdamas kamuolį į virpstą. 
 
"Atlanto" gynybai po šio epizodo žalgiriečiai neleido nė sekundei atsikvėpti. Atakos smaigalyje atsidūręs Jakubas Wilkas dar vienu stipriu smūgiu pabandė pasižymėti, bet šia proga pasinaudoti lenkui taip pat nepavyko.
 
Svečiai iš gynybinių apkasų antrą kartą išsivadavo sužaidus pusvalandį.  Kontratakos metu Marius Papšys ir Andrius Bartkus išvedė E. Razulį į labai patogią padėtį, bet Armantas Vitkauskas savo baudos aikštelėje sugebėjo nutraukti itin pavojingą varžovų bandymą pelnyti įvartį.
 
"Atlanto" puolėjui tai nebuvo paskutinė proga iki pertraukos persverti rezultatą klaipėdiečių naudai. Į baudos aikštelę įsiveržęs M. Papšys savo komandos draugui atliko puikų perdavimą, bet E. Razulio smūgiuotam kamuoliui kelią suspėjo užtverti Georgas Freidgeimas.
 
Savomis progomis nepasinaudojusiems svečių futbolininkams antrojo kėlinio pradžioje puolimo instruktažą pravedė Linas Pilibaitis. Dviem puikiais įvarčiais po Deivido Šembero ir Andro Švrljugos rezultatyvių perdavimų 53 ir 59 minutę "Žalgirio" spurtą inicijavęs žaidėjas sugniuždė varžovus, o paskutinę viltį ką nors pakeisti šiose rungtynėse iš "Atlanto" 62 minutę atėmė Jakubas Wilkas, fantastišku tolimu smūgiu nuginklavęs Mantą Galdiką.
 
Klaipėdiečių vartų sargas vėliau dar ne kartą pyko ant savo komandos draugų už nepakankamas pastangas ir prastą darbą gynyboje. Jau 68 minutę Mantas Kuklys galėjo priversti M. Galdiką ketvirtą kartą traukti kamuolį iš vartų tinklo, tačiau "Žalgirio" saugui šiek tiek pritrūko tikslumo.
 
Rungtynių laikrodžiui dar skaičiuojant dešimtis minučių iki mačo pabaigos, net ir trijų įvarčių deficitas "Atlanto" žaidėjams atrodė neįveikiamas, tad didelių pastangų pelnyti bent garbės įvartį Lietuvos vicečempionai nerodė. Vienintelę progą sušvelninti atsilikimą 84 minutę turėjo Donatas Navikas, kurio smūgį patikimai sužaidęs Armantas Vitkauskas sugebėjo atremti.  
  
"Žalgiris" 3 - 0 "Atlantas"
53' [1 - 0] L. Pilibaitis
59' [2 - 0] L. Pilibaitis
62' [3 - 0] J. Wilkas
 
Geltonos kortelės: Andro Švrljuga (74 min.); Rolandas Baravykas (20 min.)
 
"Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Serge'as Nyuiadzi (81' Vaidotas Šilėnas), Deividas Šemberas (63' Paulius Janušauskas), Artūras Žulpa, Mantas Kuklys, Jakubas Wilkas, Linas Pilibaitis (77' Andrius Velička) 
 
"Atlantas": Mantas Galdikas, Andrius Bartkus, Edgaras Žarskis, Rolandas Baravykas, Ovidijus Verbickas (74' Donatas Navikas), Gerardas Žukauskas, Marius Papšys, Antonas Jemelinas (79' Skirmantas Rakauskas), Marius Kazlauskas (65' Zigmantas Jesipovas), Maksimas Maksimovas, Evaldas Razulis