Nerijus Kesminas, Alyga.lt

Čempionai. Po to, kai kluptelėjo Klaipėdoje dvikovoje su "Atlantu", "Žalgiris" nebeketino palikti persekiotojams netikrų vilčių. Vilniečiai namuose prieš Panevėžio "Ekraną" jau antrojo kėlinio pradžioje pirmavo penkių įvarčių skirtumu, o pergalę iškovojo 5:1. Kartu su antru iš eilės čempionato auksu žali ir balti pelnė šalies futbolo Supertaurę, nes pirmenybių nugalėtojams su LFF taurės laimėtojais dėl jos kovoti ir vėl neteks - abu titulai priklauso "Žalgiriui". Per trejus pastaruosius metus Mareko Zubo treniruojama komanda savo trofėjų muziejų papildė dviem pergalėmis "SMScredit.lt A lygos" čempionate, trimis LFF taurėmis ir trimis Supertaurėmis.

Ratas. Po pergalės prieš panevėžiečius M.Zubas prisiminė, kad 2012-aisiais karjerą Lietuvoje pradėjo rungtynėmis su tuomečiu čempionu "Ekranu". "Žalgiris" tada sugebėjo nepralaimėti šalies futbolo flagmanui, o ši nauja dvikova su dabar jau gerokai susilpnėjusia Panevėžio komanda vėl atnešė puikių emocijų.

Frazė. "Sakoma, kad apginti titulą sunkiau nei jį laimėti. Mums šiemet pavyko lengviau", - šyptelėjo "Žalgirio" gynėjas Algis Jankauskas, prisiminęs pernykščio sezono aistras, liepsnojusias iki paskutinio turo paskutinių akimirkų.

Dubliai. Linas Pilibaitis iš "Žalgirio" į "Ekrano" vartus įmušė dukart. Kaip ir Pakruojo "Kruojos" puolėjas Ričardas Beniušis - Gargždų "Bangai" 4:1 laimėtose rungtynėse. Abu jie šiame čempionate kamuolį į vartus siuntė po 14 kartų ir snaiperių sąraše dalijasi antra - trečia vietomis. Kita vertus, prie šioje rikiuotėje pirmaujančio Niko Tokičiaus L.Pilibaičiui ir R.Beniušiui pavyko tik šiek tiek priartėti - "Šiaulių" kroatas 17-ąjį savo įvartį įmušė iš 11 metrų baudinio rungtynėse su "Trakais".

Aukštyn. Dar prieš du turus "Kruoja" turnyro lentelėje buvo trečia ir nuo "Trakų" atsiliko tašku. Dabar prieš tuos pačius varžovus antroje pozicijoje įsitvirtinę Pakruojo futbolininkai pirmauja jau penkiais taškais. Tiesa, pavyti "Žalgirio" Vladimiro Čeburino gvardija nebegali - iki čempionato pabaigos liko keturi turai, o pirmaujančias komandas skiria jau 13 taškų.

Vargas. Ant "Bangos" suolo ir vėl buvo tik trys atsargtiniai žaidėjai, į kovą treneriui Maksimui Tiščenkai teko mesti "SMScredit.lt A lygos" parako iki tol neuosčiusius naujokus - aštuoniolikmetis Marius Eitutis su "Kruoja" žaidė visas rungtynes, 17-os Ignas Jurgutis ir šešiolikmetis Paulius Lotužys aikštėje pasirodė dvikovos pabaigoje.

Ankšta. "Šiauliams" 3:1 įveikus "Trakus", prie šios komandos priartėjo tarpusavyje 0:0 sužaidę Marijampolės "Sūduva" ir Klaipėdos "Atlantas". Jei uostamiesčio futbolininkai kitame ture namie nugalės trakiškius, o "Sūduva" Panevėžyje laimės prieš "Ekraną", visi trys pretendentai į medalius paskutinės trejų rungtynių atkarpos starte atsidurs turėdami vienodai taškų.

Duobė. "Trakai" pralaimėjo trečią kartą iš eilės ir per tas 270 minučių praleido devynis įvarčius. "Per pastarąsias ketverias ar penkerias rungtynes praleidome tiek įvarčių, kiek per visą sezoną. Negalime taip gintis. Neišnaudojome daug progų - toks ir rezultatas", - liko apgailestauti vartininkui Pauliui Grybauskui. "Šiauliai" iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Proga. Trys taškai iš "Sūduvos" rankų rungtynėse su "Atlantu" išslydo neįtikėtinu būdu. Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką Marijampolės komandos saugas Karolis Chvedukas atsidūrė vienas prieš tuščius vartus, bet iš arti į juos nepataikė.

Nedosnūs. Nors lygiosiomis Marijampolėje nei "Sūduvos" futbolininkai, nei klaipėdiečiai neturėjo būti labai patenkinti, sezono pabaigoje įgyta forma jiems gali įkvėpti optimizmo: "Atlantas" nepralaimėjo jau penkis, o "Sūduva" - net septynis turus iš eilės.

Treneris. "Klaipėdos granito" strategas ne tik moko komandos žaidėjus mušti įvarčius, bet ir pats rodo, kaip tai daroma. Žaidžiantysis klaipėdiečių treneris Robertas Poškus šio sezono "SMScredit.lt A lygoje" jau penktą kartą pasiuntė kamuolį į tinklą ir rezultatyvumu komandoje nusileidžia tik Ernestui Veliuliui. Uostamiesčio futbolininkai namuose 2:0 palaužė Alytaus "Dainavą" ir iškovojo pirmą pergalę po keturių iš eilės nesėkmių.