Kovo 2-osios vakarą sezoną rungtynėmis prieš „Utenį“ pradėjo ir „Žalgiris“. Puikiai sužaidę antrąjį kėlinį, Lietuvos čempionai nugalėjo svečius iš Utenos rezultatu 2:0 (0:0)


Po dviejų ypač įtemptų ir intriguojančių pasiruošimo sezonui etapų Brazilijoje ir Kipre „Žalgirio“ sirgaliai pagaliau galėjo išvysti savo mylimą komandą namų stadione.

Rungtynės prasidėjo ypač atsargiai ir nei viena, nei kita komanda nesukūrė pavojingesnių progų prie varžovų vartų. Pirmoji realesnė proga buvo sukurta „Utenio“ 23-ią minutę, tačiau žalgiriečių patikimos gynybos dėka kamuolys atsidūrė už galinės linijos.

Nors „Žalgiris“ ir kontroliavo padėtį pirmajame kėlinyje, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko – 0:0.

Po pertraukos komandos puolimas buvo sustiprintas Kristį Andreou pakeitusiu Serge'u Nyuiadzi.
Tai greitai davė apčiuopiamą rezultatą, kai 53-ią minutę trumpais perdavimais į priekį išvestas Elivelto pasiuntė kamuolį į vartus.

Kitas Lietuvos čempionų įvartis į „Utenio“ vartus krito 68-ą minutę, kai po puikaus Vytauto Lukšos perdavimo vėl pasižymėjo vienas prieš vartus likęs Elivelto.

Po antrojo įvarčio, rungtynės išsilygino ir komandos įsivėlė į kietoką, klampų žaidimą. Žalgiriečiai Vytautas Lukša (75-a minutė), Jurijus Kendyšas (78-a min.) ir Paulius Janušauskas (82-a min.) neleistinai stabdė varžovus ir buvo nubausti geltonomis kortelėmis.

Antrajame kėlinyje taip pat buvo atlikti dar du keitimai – 74-ą minutę vietoj Deivido Šembero aikštėje pasirodė Paulius Janušauskas, o 85-ą minutę, kai Vytautą Lukšą pakeitė Edvinas Baniulis

Per likusį rungtynių laiką komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau nei vienai pusei nepavyko pasižymėti.

Pridėjęs tris minutes, teisėjas paskelbė užtikrintą „Žalgirio“ pergalę pirmose sezono rungtynėse rezultatu 2:0 (0:0).

Rungtynių eiga:


Pirmosios žalgiriečių rungtynės 2015-ų metų sezone prasidėjo gana atsargiai – nei viena, nei kita vienuolikė per pirmąsias 20 minučių nesukūrė realesnių progų pasižymėti.

Tą lėmė ir tai, kad svečių komanda žaidė kiek kiečiau. Teisėjas neleido futbolininkams rungtyniauti ypač kietai, o Juliui Aleksandravičiui 18-ą minutę buvo parodyta geltona kortelė.

Vos už penkių minučių Utenos „Utenio“ žaidėjas Linas Savastas pavojingu smūgiu iš baudos aikštelės grasino Lietuvos čempionų vartams. Kamuolys ne be „Žalgirio“ žaidėjo pagalbos praskriejo prie pat vartų virpsto.

Žalgiriečiai tuojau pat atsakė pavojinga greita ataka, tačiau Jakubo Wilko smūgiuotas kamuolys galiausiai atsidūrė varžovų vartininko rankose.

„Utenis“ visiškai nejautė naujokų baimės ir kūrė vieną ataką po kitos, tačiau „Žalgiris“ kontroliavo padėtį. 33-ią minutę po gražios kombinacijos, pavojingai smūgiavo Jurijus Kendyšas.

Po kelių pavojingų Lietuvos čempionų išpuolių, kiek pakriko ne tik iš Utenos atkeliavusių futbolininkų žaidimas, bet ir nervai – Valentinas Jeriomenko po kietos pražangos buvo įspėtas geltona kortele. Aikštėje vos neįvyksta kelių futbolininkų susistumdymas.

37-ą minutę Jakubas Wilkas realizavo standartine situaciją ir sukūrė progą baudos aikštelėje buvusiam Krisčiui Andreou. Tačiau Kipro U-21 rinktinės žaidėjas smūgiavo netiksliai.

Nors žalgiriečiai ir kontroliavo kamuolį didžiąją pirmojo kėlinio dalį, tačiau pasižymėti jiems nepavyko. Teisėjas paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą esant rezultatui 0:0.

Per rungtynių pertrauką „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas išanalizavo komandos žaidimą ir antrojo kėlinio pradžioje vietoje Krisčio Andreou aikštėje pasirodė Serge'as Nyuiadzi.

Keitimas pasiteisino – komandos puolimas pasikeitė į gerąją pusę. Komanda iš Utenos vis pavojingesnes Lietuvos čempionų atakas stabdė pražangomis. 49-ą minutę kontratakos metu buvo grubiai sustabdytas Vytautas Lukša. Martynui Dūdai buvo parodyta geltona kortelė.

Pagerėjęs komandos žaidimas davė apčiuopiamą rezultatą, kai 53-ią minutę trumpais perdavimais į priekį buvo išvestas Elivelto. Jis parodė šaltus nervus ir tiksliu smūgiu į vartų kampą pakėlė LFF stadione susirinkusius žiūrovus iš savo vietų.

57-ą minutę priešininkų vartams pavojingai grasino Jakubas Wilkas, tačiau jam pasižymėti nepavyko.

Dar vienas įvartis į varžovų vartus krito 68-ą minutę, kai Vytautas Lukša laimėjo mikrodvikovą prieš varžovą ir atliko rezultatyvų perdavimą laisvam prieš pat vartus atsidūrusiam Elivelto.

Rezultatu patenkintas trenerių štabas atliko dar vieną keitimą – 74-ą minutę vietoj Deivido Šembero aikštėje pasirodė Paulius Janušauskas.

Dar vienas keitimas buvo atliktas 85-ą minutę, kai Vytautą Lukšą pakeitė Edvinas Baniulis

Žaidimas rungtynių pabaigoje kiek išsilygino ir komandos įsivėlė į kietą, klampų žaidimą. Geltonomis kortelėmis buvo nubausti žalgiriečiai Vytautas Lukša (75-a minutė), Jurijus Kendyšas (78-a min.) ir Paulius Janušauskas (82-a min.).

83-ią minutę žalgiriečius nuo įvarčio pirmąkart rungtynėse gelbėjo Saulius Klevinskas, kai galva ypač pavojingai smūgiavo „Utenio“ žaidėjas.

Prie pagrindinio laiko teisėjas pridėjo 3 minutes, per kurias progą įvarčiui sukūrė efektingai sužaidę Edvinas Baniulis ir Elivelto.

83-ią minutę žalgiriečius nuo įvarčio pirmąkart rungtynėse gelbėjo Saulius Klevinskas, kai galva smūgiavo virš vartų.

Pačioje rungtynių pabaigoje persvarą į savo rankas visiškai perėmė „Žalgiris“. Dvi pavojingos atakos buvo surengtos 89-ą ir paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę – 93-ą minutę.


„Žalgiris“ - „Utenis“ 2:0 (0:0)

53' Elivelto
68' Elivelto (rez. perdavimas V. Lukša)

„Žalgiris“: Saulius Klevinskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Jakubas Wilkas, Jurijus Kendyšas, Elivelto, Deividas Šemberas (74' Paulius Janušauskas), Vytautas Lukša (85' Edvinas Baniulis), Kristis Andreou (46' Serge'as Nyuiadzi).