Šį šimtmetį „Sūduva“ visada „Žalgiriui“ būdavo kietas riešutas. Vilniaus ir Marijampolės ekipos dažniausiai žaisdavo apylygiai.


Žvelgiant į „Žalgirio“ rungtynių su „Sūduva“ istoriją, pranašumą turi Vilniaus klubas. Tiesa kur kas mažesnį nei su dauguma dabartinės A lygos komandų.

Bene dėl to, kad praėjusiame amžiuje, kai „Žalgiris“ dominuodavo prieš šias ekipas, su „Sūduva“ sužaistos tik dvejos rungtynės 1990-ais ir 1991-ais.
 
Jeigu ne jos, pergalių ir pralaimėjimų skaičius būtų vienodas. O daugiausia (kaip ir imant abiejų amžių statistiką) – lygiųjų.
 
Iš tiesų iš 33-ejų oficialių tarpusavio rungtynių vilniečiai laimėjo vienuolika. Devynias pergales iškovojo „Sūduva“. Net 13 mačų baigėsi lygiomis. Įvarčių santykis 49:36 „Žalgirio“ naudai.

Tad jei per rungtynes su “Atlantu“ vilniečiai sugebėjo įmušti net 8 įvarčius – lygiai tiek, kad galima būtų pasiekti 100 įmuštų per tarpusavio susitikimus, tad norisi tikėtis, kad 50-tą įvartį į „Sūduvos“ vartus „Žalgiris“ įmuš jau šį trečiadienį...
 
Tuos 49 įvarčius į sūduvių vartus mušė 30 „Žalgirio“ futbolininkų. Daugiausia – po 4 kartus Marijampolės futbolo gerbėjus liūdino „Žalgiryje“ savo laiku žaidę Mindaugas Grigalevičius, Vidas Kaušpadas ir Igoris Morinas. Iš dabartinių „žalgirio“ futbolininkų patirtį, kaip vilkint žaliai-baltus marškinėlius mušti įvarčius į Marijampoliečių vartus turi po vieną įvartį pelnę Raimondas Vilėniškis ir Arminas Vaskela.
 
Didžiausią pergalę prieš „Sūduvą“ „Žalgiris“ yra laimėjęs 1991-aisias. Vilniuje jis įveikė tuometinius autsaiderius marijampoliečius 5:0.
 
„Sūduva“ niekada oficialiame mače nebuvo „Žalgirio“ įveikusi didesniu negu dviejų įvarčių skirtumu.
 
Pernai visos trys „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės baigėsi lygiosiomis. Jos buvo nerezultatyvios. Abi komandos vieną kitai teįmušė po vieną įvartį. „Žalgiriui“ jį pelnė legionierius iš Rusijos Pavelas Komolovas, tiesiai iš kampinio pasiuntęs kamuolį į dabartinio „Žalgirio“ vartininko Mariaus Rapalio ginamus „Sūduvos“ vartus...