Pirmose Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalio rungtynėse Vilniaus “Žalgiris” namuose rezultatu 4:0 (2:0) sutriuškino Kauno “Spyrio” ekipą bei prieš atsakomąjį mačą praktiškai užsitikrino kelialapį į varžybų finalą

Po trečiadienio rungtynių viena koja taurės finale atsidūrusius vilniečius į pergalę vedė Vytauto Lukšos (17 min.), Jakubo Wilko (27 min.), Jurijaus Kendyšo (64 min.) ir Krisčio Andreou (65 min.) pelnyti įvarčiai.

Nuo pat susitikimo pradžios tapo aišku, jog svečiai nesugebės sustabdyti kovingai nusiteikusių žalgiriečių. Kamuolį užvaldę sostinės ekipos futbolininkai savo varžovams pirmąjį kirtį sudavė jau 17-ąją minutę.

Kairiajame aikštės krašte V. Lukša lengvai įveikė varžovų gynybą ir netrukus tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus.

Tačiau pirmasis pelnytas įvartis šeimininkų entuziazmo nė kiek nenumalšino. Pavojingomis atakomis “Spyrio” gynėjus gniuždę žaliai balti iki pertraukos dar kartą privertė savo priešininkus griebtis už galvų.

27 minutę “Spyrio” gynėjas atidavė kamuolį Egidijus Vaitkūnui, kuris su V. Lukšos pagalba pradėjo rezultatyvią “Žalgirio” ataką.

Varžovų baudos aikštelėje šis tandemas paliko priešininkus sau už nugarų, o paskutinėje atakos stadijoje E. Vaitkūnas iš kairiojo krašto į dešinį atliko perdavimą Jakubui Wilkui, be didesnių pastangų pelniusiam antrąjį įvartį.

Nepasiekiamą kartelę svečiams iškėlę žalgiriečiai ir toliau varžovams demonstravo futbolo pamokas, kurios kauniečiams pasirodė per sudėtingos.

Antrojo kėlinio pradžioje “Spyris” galėjo tik dėkoti aukštesnėms jėgoms, kai po Jurijaus Kendyšo smūgio kamuolys atsimušęs nuo virpsto mistiniu būdu atsidūrė ne tinkle, o vartų viduryje sustingusio Modesto Stonio rankose.

Savo įvarčio įnirtingai siekęs “Žalgirio” legionierius iš Baltarusijos netrukus vėl paleido kamuolį greta virpsto.

Jo pėdomis pasekęs Georgas Freidgeimas prabėgus kelioms akimirkoms smūgiavo dar galingiau ir tiksliau, o bejėgis “Spyrio” vartininkas tik stebėjo, kaip sudreba jo saugomi vartai.

Tačiau nei per žingsnį iš kauniečių baudos aikštelės nesitraukę žaliai balti galiausiai pasiekė savo.

Pratęsęs ataką Elivelto atliko puikų perdavimą šalia “Spyrio” vartų šeimininkavusiam J. Kendyšui, kuris smūgiu galva patrigubino “Žalgirio” persvarą.

“Spyriui” dar nespėjus atsitokėti po praleisto įvarčio, taurės savininkai iš varžovų atėmė net menkiausią viltį ką nors pakeisti šioje pusfinalio serijoje.

65 minutę Semiras Kerla perdavimu iš savo aikštės pusės išvedė Vytautą Lukšą į greitą išpuolį. Kartą jau pasižymėjęs žalgirietis nepagailėjo perdavimo komandos draugui Krisčiui Andreou, kuris “Spyrio” baudos aikštelėje buvo paliktas be priežiūros ir tuo pasinaudojo.

Kiprietis nukreipė kamuolį į tuščius vartus bei išsklaidė net menkiausias abejones, ką šiemet aistruoliai išvys LFF taurės finale.

Žalgiriečiai atsakomąsias rungtynes su Kauno “Spyriu” išvykoje žais gegužės 5 dieną.

LFF taurės finalas šiemet vyks gegužės 23 dieną Šiauliuose.

Dėl bilieto į jį taip pat kovoja Klaipėdos “Atlantas” ir Kazlų Rūdos “Šilas”. Geresnes galimybes žengti tolyn turi uostamiesčio ekipos futbolininkai, pirmąją akistatą laimėję rezultatu 1:0.

“Žalgiris” 4 – 0 “Spyris”
17’ [1 – 0] V. Lukša
27’ [2 – 0] J. Wilkas
64’ [3 – 0] J. Kendyšas
65’ [4 – 0] K. Andreou

“Žalgiris”: Saulius Klevinskas, Georgas Freidgeimas, Deividas Šemberas (46’ Artakas Jedigaryanas), Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Paulius Janušauskas, Jurijus Kendyšas (66’ Danielis Romanovskis), Mantas Kuklys, Vytautas Lukša, Jakubas Wilkas (46’ Elivelto), Kristis Andreou.

“Spyris”: Modestas Stonys, Matas Gavrilovas, Donatas Stulga (55’ Giussepe Palma), Lukas Sendžikas, Rokas Sikorskis, Benas Olencevičius, Darius Šinkūnas, Audrius Kšanavičius (55’ Dzmitrijus Rekišas), Paulius Daukša, Jevgenijus Morozas, Andrius Velička (46’ Ernestas Mickevičius).