Jau šį šeštadienį LFF taurės finale susigrums dvi komandos – Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Atlantas“. Dvikova Šiaulių miesto stadione žada būti ne tik intriguojanti, tačiau kartu gali giliai įsirašyti ir į Lietuvos futbolo istoriją. Prieš šią akistatą pateikiame įdomiausius faktus apie artėjančias rungtynes.


Vilniaus „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“

LFF taurės finalas

Šiaulių miesto stadionas

Gegužės 23 diena, šeštadienis, 14:00 val.

Revanšas
. Pirmą ir iki šiol vienintelį kartą žalgiriečiai prieš Klaipėdos „Atlantą“ LFF taurės finale žaidė tik 2000/01 metų sezone. Tąkart po paskutinio teisėjo švilpuko triumfavo ir trofėjų į viršų kėlė varžovai iš pajūrio. Daugiau šioms komandoms finale susitikti neteko, todėl tai bus puiki galimybė žaliai baltiems atsirevanšuoti už penkiolikos metų senumo skriaudą.

Sausra
. 1962 metais įkurtas pajūrio klubas pastaruoju metu kenčia trofėjų badą. Paskutinį kartą klaipėdiečiai LFF taurės finale triumfavo dar 2003-iaisiais – prieš 12 metų. Tąkart Telšiuose vykusiose rungtynėse „Atlantas“ įrodė savo pranašumą prieš jau nebeegzistuojančią Vilniaus „Vėtrą“ ir laimėjo po 11 metrų baudinių serijos rezultatu 3:1. Tačiau nuo to laiko atlantiečiams nepavyko nugalėti nei viename Lietuvos futbolo turnyre, todėl gegužės 23-ioji jiems bus išskirtinis šansas reabilituotis.

Šnipštas
. „Žalgirio“ ir „Atlanto“ keliai LFF taurėje susikerta pastaruosius kelis metus. Tiesa, tokia tendencija neturėtų suteikti džiaugsmo klaipėdiečiams, nes būtent jiems šie susitikimai tapdavo paskutiniu pasispardymu turnyre. 2013/14 metais komandos susitiko IV etape ir jį „Atlantas“ pralaimėjo rezultatu 1:2. 2012/13-aisiais abi komandos santykius aiškinosi pusfinalyje. Namuose atsilaikę nuliniu rezultatu, Vilniuje atlantiečiai visgi palūžo, pralaimėdami 0:1.

Dosnumas
. Kelyje šių metų LFF taurės finalo link tiek „Žalgiris“, tiek „Atlantas“ savo varžovams įvarčių negailėjo ir kiekvienose rungtynėse stengėsi nesuteikti net menkiausios vilties dėl mačo baigties. Žalgiriečiai savo varžovus įvarčiais  nubaudė 13 kartų, klaipėdiečiai – 17. Atitinkamai komandos į savus vartus praleido viso labo tik tris įvarčius: sostinės klubas – du, o „Atlantas“ – vieną.

Krikštas
. Šių metų LFF taurės finalas žalgiriečių strategui Valdui Dambrauskui bus pirmosios tokio mąsto rungtynės kaip vyriausiajam treneriui. Dabartinis „Žalgirio“ vedlys iki šiol dalyvavo dviejuose finaliniuose taurės turnyro etapuose (2011 ir 2012 metais), tačiau tuo metu buvo Panevėžio „Ekrano“ trenerio Valdo Urbono asistentu.

Pagarba
. Tradiciškai prieš finalines rungtynes komandų strategai nepraleidžia progos ne tik paskelbti savo tikslus pasiekti per sprindį nuo jų esantį trofėjų, bet ir atiduoti duoklę varžovų ekipai. Klaipėdiečių strategas Konstantinas Sarsanija prieš rungtynes teigė, kad žalgiriečių iškovoti trofėjai kalba patys už save ir tik pabrėžia komandos pavojingumą. Tačiau strategas nemano dėl to anksčiau laiko sudėti ginklų: „Padarysime viską, kad nugalėtume Vilniaus „Žalgirį“ ir taurę parvežtume į Klaipėdą“,- sakė K. Sarsanija.

Atsakas
. Penktadienį Šiaulius pasiekę žalgiriečiai čia spėjo surengti generalinę repeticiją prieš šeštadienio finalą. O viso sezono metu aukščiausių tikslų neslėpę futbolininkai į klaipėdiečių įspėjimą reagavo ramiai: „Normalu, kad jie nori pagaliau laimėti, juk tiek kartų turėjo pripažinti mūsų pranašumą“, - sakė žaliai baltų saugas Jakubas Wilkas. Futbolininkas teigė tikintis savo komandos pergale, tačiau nenorėjo nuvertinti „Atlanto“ ilgai brandinto alkio titulams.

Rekordas
. Nuo 1947 metų organizuojamame LFF taurės turnyre žalgiriečiams pavyko triumfuoti net aštuonis kartus. 2014-aisiais iškovotu titulu jie pavijo iki tol pagal šį rodiklį pirmavusį, tačiau jau nebeegzistuojantį Kauno „Inkarą“. Jeigu žalgiriečiai šeštadienį nugalės „Atlantą“, tuomet jie džiaugsis ir dar vienu rekordiniu pasiekimu – ketvirtu iš eilės titulu. Tris kartus iš eilės LFF taurės finaluose pavyko triumfuoti dabar jau taip pat nebeegzistuojančiam Kauno „Kelininkui“.

Keturi
. Tiek kartų LFF taurės finalas vyko Šiaulių mieste. Net trijuose iš jų pergale džiaugėsi būtent Saulės miesto komandos. Vieninteliame 2004 metų finale šiauliečiai neišvydo vietinės komandos pasirodymo. Šiose rungtynėse žaidė būsimieji šių metų Vilniaus „Žalgirio“ varžovai, kurie 11 metrų baudinių serijos metu turėjo pripažinti FBK „Kauno“ pranašumą. Tai buvo vienintelis klaipėdiečių pralaimėtas finalas LFF taurės turnyruose. Skaičius keturi ypatingas ir tuo, kad būtent tiek kartų LFF finaluose pagrindinio teisėjo vietą užėmė šeštadienį Šiauliuose švilpsiantis Gediminas Mažeika.

Statistika
. LFF taurės finalo nugalėtojas taps 69-uoju trofėjaus savininku. Per šiuos metus taurės finaluose komandos bendromis pajėgomis įvarčius pelnė net 192 kartus. Įspūdinga? Į šią sumą nėra įskaičiuoti 11 metrų baudinių serijos metu pelnyti taškai, tad ji galėtų būti ir didesnė. Vidutiniškai lemiamą turnyro mačą stebėti susirinkę žiūrovai pamatydavo po 2,82 įvarčio per rungtynes.
Vienu įnirtingiausiu sezono maču žadantis tapti LFF taurės finalas tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Atlanto“ vyks gegužės 23 dieną. Rungtynės Šiaulių miesto stadione prasidės 14 valandą.