„Nesureikšminu savo indėlio, svarbiausia, kad komanda laimėjo“, - po rungtynių sakė du įvarčius pelnęs A. Jeršovas.


Rekonstruotą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadioną VMFD „Žalgiris“ atidarė su trenksmu. Savų sirgalių akivaizdoje žalgiriečiai Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse net 3:0 (1:0) sutriuškino „Klaipėdos“ komandą.
 
Prieš rungtynes abi komandos ir stadione susirinkę sirgaliai tylos minute pagerbė tragiškai žuvusius Jaroslavlio „Lokomotiv“ ledo ritulininkus ir šią savaitę žuvusį buvusį „Žalgirio“ sirgalių grupės „Pietų IV“ narį Vaidą Sereiką.
 
Į rungtynes susirinkę sirgaliai išvydo net tris žalgiriečių įvarčius. Įpusėjus pirmąjam kėliniui, 23 min. pirmąjį įvartį į svečių vartus įmušė puolėjas Nerijus Astrauskas. Antrajame kėlinyje du kartus 60 min. ir 93 min. pasižymėjo saugas Artūras Jeršovas.
 
„Pirmos rungtynės ant naujos, dirbtinės dangos. Sunku dabar kažką vertinti, reikia priprasti, bet svarbiausia, kad iškovojome tris taškus. Dabar ruošimės kitoms rungtynėms“, - sakė pirmojo įvarčio autorius N. Astrauskas.
 
Rungtynes LFF stadione stebėjo apie 3000 sirgalių, savo skanduotėmis ir aplodismentais padėjusių žalgiriečiams iškovoti pergalę.
 
 
„Buvo malonu pamatyti,kad beveik visa tribūna – pilna. Jautėsi žmonių susidomėjimas ir palaikymas, malonu žaisti prie savos publikos. Galima sakyti, kad kai kur jie mums tikrai padėjo, reikia prie to pratintis. Manau, galėtų susirinkti ir daugiau, jei tik tilptų. Žmonės pasiilgo futbolo Vilniuje“, - sakė dublį atlikęs A. Jeršovas.

„Pradėjome vangokai nes dar tik tris - keturias treniruotes turėjome ant šitos aikštės. Dar savaitė buvo tokia nelengva, gavome fizinio darbo, todėl sunkiai išsijudinome“, - pasakojo futbolininkas.
 
Žalgirietis kuklinosi kalbėdamas apie itin sėkmingą savo žaidimą prieš „Klaipėdą“: „Įmušus pirmame kėlinyje įvartį žaisti iš karto pasidarė lengviau. Na, o aš tiesiog gavau gerų progų, kai kur gal pasisekė ir tiek. Nesureikšminu savo indėlio, svarbiausia, kad komanda laimėjo.“
 
„Artūras ir sezono pradžioje iššaudavo, tačiau trauma jį vėliau išmušė iš vėžių. Dabar jis atsigauna po operacijos. Tikėkimės, kad ir įvarčių matysime daugiau“, - apie savo auklėtinio žaidimą kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.
 
Nepaisant trijų įvarčių ir pergalės treneris pripažino, kad tobulėti komanda dar turi kur.
 
„Žaidimas galėtų būti ir geresnis, naujoje aikštėje dar ne viską pasiseka padaryti taip, kaip norėtume. Komandai sakiau, kad šios rungtynės bus sunkios, todėl reikia pasitelkti valią. Per pertrauką A lygoje vyrai tikrai sunkiai dirbo“, - pasakojo treneris.
 
Varžovų treneris Tomas Žiukas savo žaidėjams didelių priekaištų neturėjo: „Esu patenkintas savo komanda. Padarėme keletą grubių klaidų, privedusių prie įvarčių, bet žaidimas buvo įdomus. Tikrai aukšto lygio. Vyrai sakė, kad prie dangos reikia priprasti, ens kamuolys šokinėja, žaidimas kitoks nei ant žolės.“

Po operacijos sveikstantis ir rungtynes iš tribūnos stebėjęs „Žalgirio“ kapitonas Algis Jankauskas po mačo negailėjo pagyrų sirgaliams: „Labai džiaugiuosi, kad jų buvo tiek daug. Tikiuosi, kad fanai ir toliau mus taip audringai palaikys, na o mes stengsimės jų nenuvilti.“
 
Rungtynių metu pašvietus saulei tribūnose susirinkę sirgaliai atsigaivino mineraliniu vandeniu „Žalia giria“. „Žalgirio“ rėmėjas sirgaliams dovanojo net 500 mineralinio vandens buteliukų.