VMFD „Žalgiris“ jaunimo komandą buriantį trenerį Įvaną Švabovičių džiugina atrankoje dalyvaujančių futbolininkų noras tobulėti


Buriama Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" jaunimo komanda savaitgalį sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes. Ir pradėjo ji nuo pergalės 2:1 ne prieš ką kitą, bet prieš pirmoje lygoje žaisti planuojančią Vilniaus "Poloniją".
 
"Gal mes sau blogiau padarėm šiuo rezultatu? Gal geriau būtume pirmas rungtynes pralaimėję... Dabar juk labai daug iš mūsų reikalausit..." – juokavo VMFD "Žalgiris" jaunimo treneris Ivanas Švabovičius.
 
Vėliau jis tęsė rimtai: "O iš tiesų, tai "Poloniją" aš suprantu, ji žaidė tik pirmąsias rungtynes. Tai dar ne ta "Polonija", kuri bus čempionate."
 
"Žalgirio" jaunimo komanda taip pat turėjo bėdų planuodami treniruočių procesą. Dėl atšalimo.
 
"Panašioje situacijoje esame ir mes. Mums labai trukdo dirbti oro sąlygos. Planavome treniruotis LFF stadione, be prasidėjo šalta žiema. O su „Sportimos“ maniežu nebuvome susitarę. Dabar bandom išsisukti, kaip galim," - kalbėjo treneris.
 
I. Švabovičiaus buriama VMFD „Žalgiris“ jaunimo komanda žada rungtyniauti Lietuvos antrojoje lygoje. Jos pirmenybės pradidės balandį. Iki tol treneris žada komandą galutinai sukomplektuoti.
 
 
"Šiuo metu vyksta pirmas atrankos etapas. Peržiūrėjome vilniečius. Atrankoje dalyvavo apie 40 vaikinų. Dabar pas mus yra likę 25 1994-ų, 1995-ų, 1996-ų ir net 1997-ų metų berniukai. Dauguma trenerių labai geranoriškai atsiliepė, mums perleidžia savo žaidėjus. O visi auklėtiniai labai stengiasi, dega noru parodyti save" - pasakojo treneris.
 
Pirmą etapą - galutinę Vilniaus regiono jaunimo peržiūrą, I. Švabovičius žada atlikti iki kovo. Vėliau kviesis papildymą iš likusios Lietuvos. "Pasiūlymų turime daug: skambina treneriai, siūlosi patys žaidėjai. Tai nuo kovo ir imsime žvalgytis į juos," – teigė I.Švabovičius.
 
Treneris sakė, kad ieškodamas "Žalgiriui" ateities futbolininkų, bendradarbiauja su įvairiomis Vilniaus futbolo mokyklomis, atskirais treneriais. "90 procentų auklėtinių yra iš Vilniaus futbolo mokyklos. Jie draugiškiausiai reagavo į mūsų prašymą ir be jokių kliūčių duoda mums savo auklėtinius, nori, kad jie toliau tobulėtų ir žaistų "Žalgiryje", - kalbėjo I. Švabovičius.
 
Nuo kitų mokslo metų, I. Švabovičiaus surinkti futbolininkai bus nukreipti į tą pačią gimnaziją. Joje mokydamiesi vaikinai turės puikias galimybes sportuoti du kartus per dieną.
 
"Pažiūrėjau aš į VMFD "Žalgiris" komandos sudėtį per draugiškas rungtynes su "Dainava" - joje tik vienas vilnietis pagrinde. Blogai. Reikia keisti šią padėtį. Reikia dirbti, ruošti. Manau, ši grupė, padėtį pakeis," - dėstė savo ateities viziją I. Švabovičius.